Stoppen met paffen




Kai ziet me liever niet op de motor iedere dag en heeft me graag thuis. We hebben besloten in 2015 er minder uit te gaan en ons 'huiselijker' te gaan gedragen. Mijn mobiliteit neemt ook niet bepaald toe

En ik schrijf graag. Dat vindt niet iedereen leuk maar het is nu eenmaal zo. Take it or leave it, zei ooit een bekende. Wie schrijft die blijft, is een andere bekende dooddoener.
Ik wil het in januari gaan hebben over navolgende zaken wat betreft 'belasting' en 'poen' en 'zorg'.
1. Technische zaak. Als je -hier in Thailand- alleen AOW hebt wordt er minder ingehouden iedere maand dan je verschuldigd zou zijn aan het Rijk als je jouw AOW vermenigvuldigt met het tarief van de Inkomstenbelasting. Hum, dit wordt heel technisch maar ik denk dat ik in dit forum een blik kan openen naar mensen voor wie belasting een woord is dat thuis hoort op een vel wc-papier.
2. De 4 maanden regeling. Niet emigreren, in NL blijven 4 maanden plus een dag per kalenderjaar, belasting betalen, zorgpolis hebben, woonadres hebben, en 8 maanden (min een dag, voor de preciezen...) in Thailand zijn, wonen, huis hebben, partner hebben. Wat zijn financieel de plussen en minnen en wat is het saldo?
Hebben jullie meegekregen van een NL meneer die 4 maanden en 1 dag in NL is, de andere tijd in Thailand samenwoont met zijn partner/vrouw, en partnertoeslag krijgt van de SVB? En die vraag is nota bene vooraf aan de SVB voorgelegd en hij heeft 'ja' gekregen. Nou, dat lust ik ook wel.
3. Zoals al geopperd hier, we huren met een paar man tegelijk een kamer in NL, schrijven ons daar in, verliezen de alleenstaande-AOW want dat wordt de samenwoon-AOW (partners >65 dus geen partnertoeslag, trouwens, die partnertoeslag wijzigt ingrijpend per 31-12-2014 zoals hier behandeld) en dan rekenen wat goedkoper is in het licht van de zorgpolis, belasting, kamerhuur, tickets etc.
4. Andere ideetjes om aan te rekenen? Kom maar op.
Dus even wachten tot januari en ik zal proberen de lamp over deze onderwerpen te doen schijnen. En het is nog gratis ook.
