In De Volkskrant van 05-09-2011:
Brussel onderzoekt hogere kosten verblijfsvergunningen
ANP/Redactie − 05/09/11, 11:34
De Europese Commissie stelt een onderzoek in naar de verhoging van de leges voor verblijfsvergunningen in Nederland. Ze heeft dat vandaag laten weten in antwoord op schriftelijke vragen van Europarlementariër Judith Sargentini van GroenLinks.
De administratieve kosten voor veel verblijfsvergunningen in Nederland, waaronder gezinshereniging, zijn per 1 juli verhoogd.
Volgens Sargentini ondermijnen de hoge kosten het recht op gezinshereniging. Dat is volgens haar in strijd met Europese regels.
-------------------------
Nederland hanteert tegenwoordig zeer hoge - veel te hoge - bedragen voor aanvragen MVV en verblijfsvergunning. Ik hoop dat het onderzoek van de Europese Commissie ertoe leidt dat die bedragen worden verlaagd tot het gemiddelde bedrag in de EU-landen.
Eigenlijk vind ik dat er voor de hele EU één tarief voor alle soorten visa en verblijfsvergunningen moet gaan gelden. Tenslotte is er toch maar één buitengrens van de EU?
Hoge kosten verblijfsvergunning onderzocht
Moderator: Loempia
- RuudThai
- Expat
- Berichten: 10317
- Lid geworden op: dinsdag 05 juni 2007, 03:29
- Locatie: Sakon Nakhon
-
- Expat
- Berichten: 6613
- Lid geworden op: zaterdag 23 september 2006, 04:47
- Locatie: Korat-Thailand
Re: Hoge kosten verblijfsvergunning onderzocht
D'r zitten nogal wat verschillen op velerlei gebied tussen de diverse Euro-landen.
Er mag dan wel 1 buitengrens zijn ,maar daar binnen zijn de inkomsten verschillen reuze groot.
Zou ik ook wel willen.Het Nederlandse inkomen en de Griekse belasting etc etc
Er mag dan wel 1 buitengrens zijn ,maar daar binnen zijn de inkomsten verschillen reuze groot.
Zou ik ook wel willen.Het Nederlandse inkomen en de Griekse belasting etc etc

"De overheid lost geen problemen op; zij subsidieert ze. "
Ronald Reagan
Ronald Reagan